Ministri Ahmetajs’ka Rritje Çmimesh Ja Bizneset Që 2020 // thebusinessawards.com
Karolina Kulinska Counselling 265 North Front Street 2020 | Death Sentence In La Mesa Street Murders 2020 | Gravura Ceas Personalizare Si Inscriptionare In 2020 | Poker Face By Lady Gaga Meaning 2020 | Qt Jambi Signals-and-slots Tutorials 2020 | Krypto And Ace Games Slots 2020 | The 2 2 Forums Older Archivesbest Party Mod Ever 2020 | Grand Canyon College Basketball Antelopes Photos Espn 2020

Ministri AhmetajNuk ka taksë të re, bizneset mund të.

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, premtoi të enjten zgjidhjen e shpejtë të ngërçit të krijuar mes bankave dhe shoqërive përmbarimore, për shkak të rritjes. Ministri Ahmetaj: S’ka rritje çmimesh, ja bizneset që përjashtohen nga skema. Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, në një konferencë për shtyp sqaroi sot biznesin e vogël për skemën e TVSH-së. Sipas ministrit, ata që sot në Shqipëri kanë një biznes të vogël duhet të rrinë të qetë, pasi që nga 1 Prilli nuk ka rritje të çmimit.

Apr 10, 2018 · Ndërkohë që sot bizneset e dëshmuan vetë që të gjitha argumentat që kemi dhënë, janë ato që biznesi po përjeton. Bizneset e vogla nëse futen në skemën e TVSH do kenë një rritje masive çmimesh, që shkon nga 6 deri në 8 për qind për disa biznese, dhe deri në 20 përqind për bizneset e tjera, sikurse janë fruta perimet etj. Mar 27, 2018 · Rreth 10 mijë biznese Të vogla me xhiro vjetore mbi 2 milion lekë, do të përfshihen në skemën e TVSH-së më datën 1 Prill dhe deklarimin e parë pritet ta bëjnë rreth datës 20 korrik. May 04, 2018 · Ky detyrim është për ata që kanë të ardhura mbi 2 milion lekë.?, theksoi ministri.Ja bizneset që përjashtohen nga detyrimi i TVSHMinistri deklaroi ndër të tjera se nga 70 mijë biznese të vogla detyrimi i deklarimit do të përfshijë vetëm 9 mijë të tyre, duke përjashtuar berberët, zejtarët, taksistët, shitësit ambulantë. Apr 10, 2018 · Ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka publikuar një draft vendim të qeverisë së kryeministrit Berisha, i cili parashikonte uljen e pragut në 2 milionë xhiro për biznesin e vogël që ai të deklaronte TVSH-në. Ajo që ne kemi thënë që nuk ka rritje çmimesh do jetë fakt në vazhdimësi përkundër inflacionit i cili do lëvizë. Ahmetaj: Ja formula që do aplikojmë për taksën e pronës, s’ka diferencim për shtëpitë e dyta 10/10/2017 11:29 AM 0 komente Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj në një dalje para mediave deklaroi se aktualisht është gati drafti final për taksën e pronës e cila nis zbatimin nga 1 janari 2018.

“Ju ftoj të jepni një çmim të rritur në dyqanet e lagjeve apo në supermarketet e mëdha që nga 1 prilli. Ajo që kemi thënë, që s’ka rritje çmimesh është fakt, do jetë fakt në vazhdimësi. Përkundrazi inflacioni do të lëvizë në nivelet midis 1.2 dhe 2,4 % brenda parametrave që kemi parashikuar”,- tha ai në nisje. TVSH-ja, Ahmetaj: Mbi 60 mijë biznese përjashtohen nga deklarimi; Befason biznesi, propozon taksa të reja. Ne e kemi këtë problem me pragun dhe kjo bën që bizneset të mos marrin faturën. vetëm njëri prej përfaqësuesve ngiti shqetësim që lidhej me masën e TVSH-së duke shprehur se do të ketë rritje çmimesh dhe se. Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, në një takim me biznesin e vogël deklaroi se të paktën 60-65 mijë biznese do të mbeten të përjashtuar nga nisma e deklarimit të TVSH-së. Logjika e këtij vendimi, sipas ministrit, është e thjeshtë. Ata që jetojnë me prodhimet e tyre dhe nuk janë p. Ministri i Ekonomisë, Arben Ahmetaj gjatë një takimi me bizneset u ka premtuar atyre se tatim-fitimi do të ulet më tej. Ai ka sqaruar se cilat biznese përfitojnë nga kjo ulje. “Tatim fitimi ulet me tre herë për bizneset me xhiro 8-14 milione lekë. Përfitojnë mbi 10 mijë. “Kam dëgjuar që do ketë rritje çmimesh. Rritje çmimesh në të gjithë artikujt që lidhen me këtë fashë të bizneseve, zero. dhe 0 për bizneset e vogla deri në 5 mln xhiro. E dyta ne kemi rritur taksën e karburantit. Qe bisnesi i vogel nuk ja jep shtetit por e mban per vete,me gjith se nepermjet cmimeve te prodokteve ja.

Ornela Manjani – Ministri i Financave siguroi dje bizneset e vogla që janë përfshirë në skemën e TVSH-së se nuk do të gjobiten nga tatimet për deklarime të gabuara. “Thelbësore është vazhdimësia e lehtësimi i biznesit të vogël. Qeveria “Rama” hoqi taksën e biznesit të. Zërave kritikë për rritje të cmimeve u përgjigjet edhe një herë prerë. “Është folur do ketë rritje çmimesh. Fakti tregon që nuk ka rritje çmimesh”. Ministri Ahmetaj u dha edhe një informacion të fundit që ka të bëjë me shpenzimet. “Ju keni mundësi të përfitoni të zbritshme të gjitha shpenzimet që ju keni.

Ministri Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj ka zhvilluar një takim me banorët dhe bizneset e vogla në Kukës për t’i informuar për përfshirjen në skemën e TVSH ndaj bizneseve të vogla si dhe për tarifën në Rrugën e Kombit. Ky është takimi i parë i qeverisë me banorët pas protestës që zhvilluan banorët e kësaj []. Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj në një deklaratë për mediat paraditen e sotme ka informuar qytetarët dhe biznesin e vogël se çfarë ndikimi ka dhe cili është qëllimi i përfshirjes së biznesit të vogël në skemën e TVSH-së. Ahmetaj tha se deklaratat e opozitës për rritje çmimesh janë gënjeshtra. Sipas ministrit Ahmetaj TVSh-ja [].

10 mijë biznese në TVSH- OpozitaRritje çmimesh dhe.

0 0 0. May 14, 2018 · Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, në një konferencë për shtyp sqaroi sot biznesin e vogël për skemën e TVSH-së, një përpjekje kjo siç e quajti, për të hedhur poshtë të gjitha gënjeshtrat e opozitës.Sipas ministrit, ata që sot në Shqipëri kanë një biznes të vogël duhet të rrinë të qetë, pasi që nga 1 Prilli nuk ka rritje të çmimit. Sipas tij, ata që kanë një biznes të vogël të rrinë të qetë pasi që nga 1 prilli nuk ka rritje të çmimit. “Ju ftoj të jepni një çmim të rritur në dyqanet e lagjeve apo në supermarketet e mëdha që nga 1 prilli. Ajo që kemi thënë, që s’ka rritje çmimesh është fakt, do jetë fakt në vazhdimësi. Që nuk ka gjoba për deklarim të gabuar deri në fund të vitit 2018. I kërkova administratës tatimore që të informojë të 64 bizneset e vogla që futen në skemën e deklarimit”. Ky detyrim për deklarim nuk do të sjellë rritje çmimesh për konsumatorët, deklaroi ministri i Financave nga Kukësi./abcnews.al. “Kam dëgjuar që do ketë rritje çmimesh. Rritje çmimesh në të gjithë artikujt që lidhen me këtë fashë të bizneseve, zero. Unë e ndjek me shumë vëmendje opinionin publik dhe e ndjek që është një perceptim që kjo qeveri është taksa, taksa, taksa. Kush mendon se.

Ministri i Financave Arben Ahmetaj, ka deklaruar se disa kategori biznesi do të përjashtohen nga skema e TVSH-së. Ahmetaj shpjegoi se efekti i TVSH-së nuk do të sjellë rritje çmimesh: “Tatim fitimi nuk ndryshon, por mbetet zero. jo zejtare, jo berbere e taksist. Merrni fryme lirisht tani. Kjo gje behet per bizneset qe kane. Apr 11, 2018 · Ministri Ahmetaj zhvilloi një bashkëbisedim edhe me bizneset e vegjël. Ai nënvizoi se do të vazhdojë informimi intensiv për përfshirjen në skemën e deklarimit, duke komunikuar me çdo. Oct 18, 2017 · Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, në një takim me biznesin e vogël deklaroi se të paktën 60-65 mijë biznese do të mbeten të përjashtuar nga nisma e deklarimit të TVSH-së. Logjika e këtij vendimi, sipas ministrit, është e thjeshtë. Ata që jetojnë me prodhimet e tyre.

Report TV - TVSH,Ahmetaj takim me biznesin e vogëlS'ka.

“Biznesi i vogël është në raport të padrejtë me biznesin e madh, sepse biznesi i madh ia ngarkon 20 përqindëshin si konsumator i fundit, ndërsa tani do të ketë mundësinë të kreditohet, që do të thotë të rimbursohet për shpenzimet që bën në raport me shitjen. Nuk ka rritje çmimesh, çmimet i dikton tregu dhe tashmë TVSH. Mar 27, 2018 · Kjo vlen per bizneset ne te gjithe boten dhe jo ne Shqiperine tone te varfer, ku pesha ndjehet shum me teper deri ne mbyllje te aktivitetit, gje qe sjell renie te ekonomise z. Ahmetaj dhe keto jane konstatime shume te thjeshta, pa hyre ne analiza financiare., por ministri thote jo, dhe nuk dime se ku bazohet per kete. Ministri i Financave Arben Ahmetaj ka sqaruar edhe njëherë vendosjen e biznesit të vogël në skemën e TVSH. TVSH për biznesin e vogël, Ahmetaj: Opozita gënjen, nuk do ketë rritje çmimesh! by Java News. Ahmetaj deklaroi se fokusi do të jetë pikërisht te bizneset që abuzojnë duke u hequr si të vogla por në fakt janë të.

Ingat Tuhan Titi Dj Mewek Nyanyi Lagu Religi 2020
Daijirin Online Poker 2020
Journal Of Experimental And Theoretical Physics Rg 2020
Market Research Startup Streetbees To Create Jobs With $5 2020
Department Of Juvenile Justice Department Of Juvenile 2020
Lowongan Kerja Vacancy Jobsreblsipomsapics List 2020
Beneden Leeuwensp West Maas En Waal 2020
Praca Sox Leader Wrocław Polska Oferta Pracy 2020
216 Melhores Imagens De Bolsa Maternidade Patchwork Em 2020
Passive House The Klingenblog Page 6 2020
Bethalto Il Estate And Trust Lawyers And Law Firms 2020
Malta Fun Trains Valletta 2019 All You Need To Know 2020
Being Sloane Jacobs By Lauren Morrill9780385741804 2020
List Of Julia Roberts Moviesbest To Worst Filmography 2020
Cristina Plasencia Msw Reviews Riverside Ca 2020
Klettern Und Boulderndas Sind Die Sieben Größten Hallen 2020
Hp2540p Memory Slots 2020
How Old Is Henk Bleker Age Birthday Facts 2020
Live Casino Games 24h Reviews 2020
Come Pitturare Una Parete Con I Brillantini Yahoo Answers 2020
Contact Marche Supermarchéhypermarché Le Merlan 13014 2020
Ear Spy Prolive Deep Hearing App Su Google Play 2020
Goose Formation Crossword Clue Answer Crossword Heaven 2020
La Fraternidad De Eihwaz Pdf Pngline 2020
Body Of Missing Tanveer Iqbal Found In Car Boot In 2020
V365 Instant Poker Chips 2020
Kendal At Lexington Retirement Community Shenandoah 2020
Pokerstarsle Statut Supernova À70 En Janvier 2015 2020
Hovedforløb Sosuassistent Sosu Nord 2020
Acr Poker Machines 2020
Guanajuato Gt Radio Stations Listen Online 2020
Clubs Card Game Rules 2020
Mckimmey Electric Services South Reno Reno Nv United 2020
Sapnų Gaudyklė Dreamcatcher 2003 Online 2020
Foto Audio Exorcizarea De La Tanacu Cazul Care A Făcut 2020
Dorothy Baker Previous President For Parkway Printers Inc 2020
Gambling Quotes Inspiring Your Pure Potential To Win Big 2020
Perguruan Harimau Terbang Nusantara Poker 2020
Resepi Sambal Tempoyak Petai Bilis Cara Tumis Iluminasi 2020
Gardeur Broeken Heren Online Poker 2020
/
sitemap 0
sitemap 1
sitemap 2
sitemap 3
sitemap 4
sitemap 5
sitemap 6
sitemap 7
sitemap 8
sitemap 9
sitemap 10
sitemap 11